© ТОВ «Сервіс - Сталь», 2012 - 2020
За нами не заржавіє!
Виробництво безшовних (цільнотягнутих) та зварних нержавіючих труб
Нержавіючі труби є одним з найбільш затребуваних видів нержавіючого металопрокату. Вони активно використовуються в електроенергетиці, нафтохімічній та нафтопереробній промисловості, машинобудуванні та харчовій промисловості. Затребуваність  нержавіючих труб пояснюється їх суттєвими перевагами в порівнянні з трубами чорних металів. До їх основних переваг можна віднести такі:
- підвищена стійкість до корозійних процесів;
- більш висока стійкість до впливу агресивних хімічних середовищ;
- розширений діапазон температур їх застосуванння;
- суттєво більш висока механічна міцність

Серед нержавіючих труб розрізнюють безшовні (цільнотягнуті) та зварні, які по різному як виробляються, так і застосовуються. Оскільки безшовна труба суттєво міцніша зварної, то і застосовується вона в тих вузлах і агрегатах, до до показників міцності висуваються самі високі вимоги. Для виробництва безшовних труб використовуються нержавіючі трубні заготовки круглого перетину. Для виробництва зварних труб використовуються проські нержавіючі заготовки, які гнуться та зварюються.

В залежності від співвідношенння діаметра труби та товщини стінки розрізнюють такі труби:

- особливо товстостінні (товщина стінки перевищує на 10% діаметр труби);
- товстостінні (товщина стінки складаєє 5-10% від діаметру труби);
- тонкостінні (товщина стінки складає 2,5-5% від діаметра труби);
- особливо тонкостінні (товщина стінки складає величину менше 2,5% від діаметра труби).


Безшовні нержавіючі труби можуть бути гарачекатані та холоднокатані. Між ними існує дві основні відмінності:
- гарячекатані труби мають гірші механічні властивості та якість поверхні;
- гарячекатані труби - результат першої стадії трубного виробництва, а холоднокатані - другої.

Гарячекатані безшовні труби є продуктом першої межі трубного виробництва.
Холоднокатані труби - продукт наступної обробки гарячекатаних труб за рахунок холодного прокатування та волочіння.
Безшовні нержавіючі труби можуть виготовлятися на агрегаті із безперервним станом. При цьому технологічний процес включає ряд виробничих етапів, першим із яких є нагрівання занотовки до температури, що необхідна в спеціальних пічках. Далі на прошивочному стані отримують гільзу, яка в подаль9шому після введення в неї оправки, попадає на безперервний стан для прокатування. Далі виймається гільза і обрізається задній кінець труби.

Наступний етап виробництва передбачає вирівнювання наружного діаметра труби та наступне редецирування. Редуцирування проходить (в залежності від діаметру труб) не рудукційному або калібровочному стані. Для усуненя овальності, труби правляться на спеціальному станку та після повного вистигання ріжуться на певні длини.

Технологію холодного прокату розглянемо на прикладі Нікопольского заводу нержавіючих труб. Виготовлення нержавіючої труби холодного прокату починається з того, що трубна заготовка, яка надходить із трубопроводного цеху, обточується і розточується. Це дозволяє  видалити дефектний шар. Термічна обробка, що проводиться після цього, знімає остаточні напруги, а подальше травлення дозволяє ззняти окалину, що утворились. 

Наступний етап виробництва холоднокатанихх труб відбувається на стані  холодного прокату. При прокаті на ньому може застосовуватися тепле або холодне прокатування. Частіше застосовується тепле прокачування, яке дозволяє збільшити пластичність труб.  Труби нагріваються до 200 - 500 градусів, а після прокатування проходять хімічну і термічну обробку з наступним травленням.  Для виготовлення труб із товщиною стінки менше 1 мм, післі всіх перелічиних вище операцій, труби прокачують на станах ролікової прокатки.

Що стосується зварних труб, то для їх виробництва застосовують трубозварювальні лінії.  Сировиною для виробництва таких труб є листовий нержавіючий прокат, а основними способами зварювання їх  є зварювання вольфрамовим електродом в інертному газі без присадочного матеріалу (TIG), плазмове зварювання у сполученні із TIG, лазерне зваювання, електронно-променеве зварювання, зварювання струмами високої частоти.

Існує думка експертів про те, що сьогодні для європейських виробників зварних нержавіючих  труб, які застосовують зварювання TIG або TIG в сполученні з плазмовим зварюванням складає 65%, 30% - зварювання струмами високої частоти, а решта - лазерне зварювання. Выбір того чи іншого методу зварювання залежить від того, яка передбачається область застосування труб. Труби, що  їх  вироблено методом високочастотного або лазерного  зварювання, частіше за все використовують при декоруваннні, виготовленні. конструкцій та машинобудівництві.
tsekh-po-proizvodstvu-tseltyanutykh-nerzhaveyushchikh-trub
ldin-iz-etapov-proizvodstva-tseltyanutykh-garyachekatanykh-nerzhaveyushchikh-trub
В харчовій та фармацептичній прромисловості частіше за інших знаходять застосування труби, вироблені із використанням TIG - зварювання. Крім цього такі труби використовують для виробництва теплообмінників, випарювачів та опріснювачів. Для побудови транспортних магістралей, які передбачають транспортування агресивних рідин, а також хімічної, нафтохімічної, газової та енергетичної промисловості, використовуються труби, зварені за допомогою  TIG - званювання, TIG - зварювання в сполученні із плазмовим або лазерним зварюванням. При TIG-зварюванні края труби плавляться за рахунок дії луги, яка утворюється між вольфрамовим електродом і самою трубою. 

Захистний інертний газ подається як всередину труби, так і зовні. Такий метод дуже розповсюдженийй та відносно недорогий. Високочастотне зварювання стає все більш популярною, що пов'язано із тим, що в першу чергу, що її продуктивність у двадцять разів перевищує TIG. Що стосується лазерної технології зварювання, то недивлячись на необхідність більших первинних капіталовкладень на її створення, ріс кількості її прихильників очевидний. обумовлено це гарантією високого рівня яккості. 
м. Полтава, вул. Автобазівська, 1 (склад та офіс)
Про нас
Послуги
Контакти
Доставка / оплата
Корисна інформація
 
КАТАЛОГ ПРОДУКЦІЇ
(0532) 63-11-64
(050) 346-61-17
(
050) 419-26-54
(096) 081-22-51
(096) 925-22-70
(066) 49-555-53